کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

نکاتی درباره آلرژی به ایمپلنت:


آلرژی به تیتانیوم به ندرت دیده میشود اما با این حال آزمایشگاههایی که از فناوری ملیسا (MELISA) استفاده میکنند، گزارش کرده اند که حدود 4 درصد از همه بیماران که آلرژی آنها نسبت به تیتانیوم آزمایش شد، به آن واکنش نشان دادند. برای افرادی که دچار آلرژی تیتانیوم هستند، علائم ممکن است متعدد و سردرگم کننده باشند. علائم آلرژی به تیتانیوم از تحریکات پوستی ساده تا درد عضلانی و خستگی ممکن است متفاوت باشد. امروزه تیتانیوم از مواد غذایی گرفته تا پزشکی، در همه زندگی ما نقش دارد. برخی از شکلاتها در پوشش خود حاوی اکسید تیتانیوم هستند. برخی از خمیر دندان ها نیز حاوی ذرات تیانیوم می باشند. در بیمارستانها از ایمپلنتهای تیتانیوم برای بازسازی استخوانها پس از تصادفات و حوادث استفاده میشود.
تاثیر آلرژی تیتانیوم:
تیتانیوم همانند همه فلزات دیگر ذراتی در فرایند خوردگی آزاد میکند. این فلزات در بدن به یون تبدیل میشوند و به پروتئینهای بدن متصل میگردند. بدن افرادی که به تیتانیوم آلرژی دارند سعی میکند به این ساختارها حمله کند. این واکنش زنجیره ای از واکنشها را به دنبال دراد که منجر به علائم زیادی از جمله سندرم خستگی مزمن میشود. تست ملیسا تنها تست اثبات شده علمی است که میتواند آلرژی تیتانیوم را تشخیص داده و شدت آن را اندازه گیری نماید. افرادی که تستشان مثبت است باید در صورت امکان از مواجهه با تیتانیوم خودداری کنند. این شامل عدم مصرف مواد آرایشی و خمیر دندان های حاوی تیتانیوم یا در برخی موارد خارج کردن ایمپلنت تیتانیومی از بدن می باشد. مطالعات متعددی نشان داده اند که آلیاژهای تیتانیوم حاوی مقادیری نیکل نیز می باشند که در فرایند تولید آلیاژ در آن قرار گرفته است. وجود نیکل در افرادی که به نیکل آلرژی دارند مشکلاتی برای سلامتی ایجاد میکند بنابراین ممکن است واکنش آلرژیک فرد به اشتباه به خود تیتانیوم نسبت داده شود.
آیا ظنین هستید که آلرژی تیتانیوم دارید؟
در صورتی که پس از دریافت ایمپلنت دندانی مشکلاتی برای سلامتی تان ایجاد شد این امکان وجود دارد که به تیتانیوم آلرژی داشته باشید. با تست ملیسا در کلینیک میتوانید مطمئن شوید آلرژی دارید یا خیر. در صورتی که پیش از دریافت ایمپلنت تیتانیوم میخواهید تست را انجام دهید، توصیه میشود ترکیب دقیق ایمپلنت را پیدا کنید. وانادیوم، آلومینیوم و فلزات دیگر گاهی اوقات برای بهبود خواص ایمپلنت تیتانیوم در آن قرار داده میشوند و آلرژی خود به این فلزات را نیز باید بررسی کنید.


منبع: شفاگستر


مقالات دندانپزشکی:


از دندانپزشک می ترسید

مقالات دندانپزشکی

عوارض فشار دادن زبان به دندان ها

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

ایمپلنت و موفقیت جراحی

مقالات دندانپزشکی

تهوع و مسواك زدن

مقالات دندانپزشکی

زمان ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

بهداشت دهانی کودکان

مقالات دندانپزشکی

ایمپلنت جایگزین ریشه دندان

مقالات دندانپزشکی

افراد مناسب برای ایمپلنت فوری

مقالات دندانپزشکی

دندانپزشکی پیشگیرانه

مقالات دندانپزشکی

بعد از عمل ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

عصب کشی بدون درد

مقالات دندانپزشکی

پانسمان پریودنتال

مقالات دندانپزشکی

مسواک و نخ دندان

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


داشتن لبخندی زیبا

دندانپزشکی

آموزش تزریق بوتاکس

جراحی پلاستیک

میوه و جلوگیری از بیماری های قلبی

خواص میوه ها و گیاهان دارویی

درخشندگی پوست

پوست و مو
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional