کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

نگه داری از ایمپلنت:


نحوه صحیح مسواک زدن طبق روشی که دندانپزشک شما هنگام آموزش صحیح مسواک زدن بر روی دندان شما یا بر روی ماکت دندان شما توضیح می دهد، بسیار مهم است. شما باید این روش را برای ایمپلنت دندان خود انجام دهید.
در ایمپلنت دندان، شما می توانید دندان های کاشته شده خود را مانند دندان های طبیعی خود مسواک بزنید. ولی به هیچ عنوان نباید از نخ دندان یا خلال دندان بر روی ایمپلنت خود استفاده نمایید، زیرا استفاده از خلال دندان باعث می گردد که شما غذایی که میل کرده اید از بین دو ایمپلنت به سمت پایین هدایت شود و نخ دندان غذا را به زیر ایمپلنت هدایت می کند. شما بیمارانی که ایمپلنت دندان انجام داده اید بهتر از مسواک واترجت استفاده کنید تا نخ دندان یا خلال دندان. مسواک های واترجت به دلیل طراحی پیشرفته از سیستمی برخوردار هستم که می توانند با فشار آب بین دندان های شما را تمیز کنند این مسواک ها مانند اسپری آبی هستند که دندانپزشک ها هنگامی که دهان بیمار را شستشو می دهند عمل می کنند و این قدرت را دارند که بین دندان های ایمپلنت شده را تمیز کنند و به راحتی مواد غذایی بین آن ها را شستوشو دهند.
هنگامی که شما غذا میل می کند، مواد قندی و مواد غذایی بر روی دندان های شما و همچنین ایمپلنت شما تجمع می کند و اگر این مواد تمیز نشود باعث تورم لثه می شود. به مرور زمان این روند باعث چسبندگی لثه ها به دندان می شود که خود این امر باعث می شود که باکتری و جرم بیشتر به زیر دندان های طبیعی یا ایمپلنت دندان جمع شود و با ادامه این روند دندان طبیعی شما یا ایمپلنت شما لق می شود. اولین گام بعد از کاشت دندان، جلوگیری کردن از عفونت و کاهش دادن درد بعد از جراحی است که در اکثر مواقع بیمار دردی نداشته و روش های معمول مراقبت از زخم دندان را انجام داده است مانند شستوشو دهان با دهان شو( کلر هگزیدین )، مصرف نکردن سیگار، مسواک زدن و ....
توجه داشته باشید که مسواک زدن یکی از نکات مهم برای سلامتی دندان های طبیعی و ایمپلنت است.

موارد مورد نیاز بعد از انجام ایمپلنت:
لطفا بعد از جراحی ایمپلنت و کارگذاری پایه ها در محل جراحی شده فشار های از جویدن کنترل شود و با طرف دیگر غذا جویده شود، همچنین سعی بفرمایید تا مدت یک هفته از غذاهای نرم استفاده بفرمایید، حتی اگر با طرف دیگر میجوید، لازم به ذکر است که 2 تا 3 هفته اول خیلی مهم میباشد که به پایه های کار گذاشته شده فشار وارد نگردد.
شستشو با سرم شستشو و یا دهانشویه نقش مهمی در بهبود زخم لثه و همچنین جلوگیری از عفونت ایفا خواهد کرد، پس لطفا از ساعات بعد از جراحی دهان خود را بطور منظم شستشو دهید و این  عمل را روزی چندین بار ( 4 تا 5 بار حداقل ) در روز انجام دهید، ولی استفاده از دهانشویه را طبق دستور دندانپزشک انجام دهید که اصولا روزی 2 بار می باشد.
در 24 ساعت اول از مواد غذایی و نوشیدنیهای گرم استفاده نگردد، میتوانید همه چیز میل کنید فقط سرد و نرم باشد.
احتمال آمدن خون آبه از محل جراحی از 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی طبیعی میباشد و نگران این مسئله نباشید، در جراحی سینوس لیفت باز، احتمال آمدن خون آبه از بینی نیز امکان پذیر است.
از خالی کردن آب دهان با فشار خودداری بفرمایید و اگر آب دهان و حتی خون آبه در دهان جمع گردید لطفا دستمال جلوی دهان خود نگه دارید و به آرامی محتویات دهان را در آن خالی کنید و از تخلیه آن با فشار بپرهیزید زیرا تحرک زخم باعث خونریزی می گردد. دارو های تجویز توسط دندانپزشک خود از طریق دستور استفاده نمایید و در مورد آنتی بیوتیکهای تجویز شده لطفا کل تعداد تجویز شده را مصرف بفرمایید نه اینکه بعد از 2 یا 3 روز مصرف را خودسرانه قطع کنید، که اصولا بدمت 1 هفته هر 8 ساعت این داروها مصرف باید گردد. امکان دارد محل جراحی بعد از گذشت 24 تا 72 ساعت بعد متورم شود که امریست طبیعی، میتوانید بعد از جراحی از کمپرس یخ استفاده نمایید، توجه داشته باشید که اگر برای شما پیوند استخوانی نیز انجام گردیده احتمال این تورم خیلی بیشتر خواهد بود و جای نگرانی نیست بعد از چند روز بر طرف میگردد. لثه در قسمت جراحی شده امکان دارد بعد از چند روز تغییر رنگ داده و مایل به سفید یا طوسی گردد، نگران این موضوع نباشید و فکر نکنید که عفونت ایجاد شده است زیرا این امر نشانگر بهبود یافتن زخم زخم میباشد. اگر خون آبه که از محل جراحی ترشح میکند به خونریزی شدید تبدیل شد، میتوانید تکه ای گاز استریل شده از داروخانه تهیه کنید و آنرا تا کرده ( با دستان تمیز ) و بر روی زخم گذاشته و به آرامی گاز بگیرید بعد از مدتی خونریزی قطع خواهد شد در غیر اینصورت با پزشک خود تماس تماس بگیرید و یا به مراکز درمانگاهی و یا بیمارستانی مراجعه بفرمایید. در مجموع نگهداری ایمپلنت بسیار بسیار مهم می باشد و باعث ماندگاری آن در درازمدت می گردد.


منبع: دکتر سجودی


مقالات دندانپزشکی:


لمینیت های دندانی

مقالات دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی

مقالات دندانپزشکی

ارتودنسی، دندان های مرتب

مقالات دندانپزشکی

زمان ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

عمر دندان لمینت شده

مقالات دندانپزشکی

دهان شویه خانگی

مقالات دندانپزشکی

افتادن روکش دندان

مقالات دندانپزشکی

آپنه انسدادی حین خواب

مقالات دندانپزشکی

نگه داری از ایمپلنت

مقالات دندانپزشکی

روش های جرم گیری دندان

مقالات دندانپزشکی

باد کردن و تورم لثه

مقالات دندانپزشکی

بعد از لمینت دندان

مقالات دندانپزشکی

سفید کردن دندان ها

مقالات دندانپزشکی

پیش از درمان ارتودنسی

مقالات دندانپزشکیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


تنفس طبیعی و بلع

گوش و حلق و بینی

نشانه های استریپ گلو

گوش و حلق و بینی

ساختار مو

پوست و مو

تولید صدا توسط حنجره

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional