کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

واکسیناسیون:


واکسن آنفولانزا
کارشناسان آنفولانزا و CDC توصیه می کنند که هر ساله همه افراد واکسیناسیون آنفولانزا را انجام دهند. چرا؟ واکسن هر ساله آنفولانزا براساس سه یا چهار گونه از ویروس آنفولانزا است که انتظار می رود که در آن فصل شایع شود. حال اگر به موقع و در ابتدای فصل واکسن را دریافت نکنیم چه می شود؟ مشکلی نیست. واکسن آنفولانزا در داروخانه ها و همچنین در مطب پزشک در دسترس است. و شما می توانید هر زمانی در طول فصل آن را دریافت کنید.

واکسن کزاز: تنها برای کودکان و نوجوانان نیست!
باکتری ای که باعث ایجاد کزاز میشود از طریق زخم یا بریدگی وارد بدن می شود. کزاز می تواند به  اسپاسم شدید، خشکی و تریسموس عضلانی منجر شود، تریسموس ناتوانی در باز کردن دهان و یا بلعیدن است. یک دوز واکسن TDAP (کزاز، دیفتری، سیاه سرفه) و تقویت کننده Td (کزاز، دیفتری) را هر ۱۰ سال برای جلوگیری از این بیماری ها دریافت کنید.

واکسن آبله مرغان
اگر تاکنون از واکسیناسیون آبله مرغان اجتناب کرده اید، احتمال ابتلای شما به این بیماری زیاد است. هنوز هم ممکن است با بودن در یک اتاق با کسی که مبتلا به این بیماری است، دچار این بیماری شوید. بزرگسالان مبتلا به آبله مرغان در معرض خطر بالاتری از عوارض، بستری و مرگ هستند. به عنوان مثال، ذات الریه و آبله مرغان ممکن است در زنان باردار شدیدتر باشد و نیاز به  مراقبت های اورژانس پزشکی داشته باشد. در صورت عدم درمان، تقریبا نیمی از زنان باردار مبتلا به پنومونی آبله مرغان می میرند. از آنجا که آبله مرغان شما را در معرض خطر زونا قرار می دهد، واکسن آبله مرغان میتواند در برابر زونا نیز از شما مراقبت کند. همچنین خطر ابتلا به عفونت های عمومی، به خصوص در میان کسانی که حساس هستند اما نمی توانند واکسینه شوند، مانند زنان باردار، را کاهش میدهد. دو دوز واکسن برای افراد ۱۳۳ سال و بالاتر با فاصله چهار تا هشت هفته تزریق می شود.

 واکسن زونا : پس از ۶۰ سال مهم است.
ویروسی که شما در دوران کودکی برای آبله مرغان دچار آن میشوید می تواند دوباره به صورت زونا یا “هرپس زوستر” در هنگام بزرگسالی به شما حمله کند. رایج ترین نوع زونا بعد از  ۶۰ سالگی، بثورات تاول مانند دردناکی است که میتواند به چشم های شما آسیب رسانده و باعث درد طولانی مدت تحت عنوان نورالژی پس از زونا شود. اگر شما دچار این بثورات شوید، ممکن است دیگران را نیز با آبله مرغان آلوده کنید. اگر ۶۰۰ سال یا بیشتر سن دارید، یک واکسن یک دوز برای جلوگیری از زونا توصیه می شود.

واکسن HPV برای زنان و مردان
واکسن های HPV، فرد را در برابر برخی از ویروس پاپیلومای انسانی که باعث سرطان گردن رحم در زنان و برخی از سرطان های گلو در مردان می شود، محافظت می کند. یکی از واکسن های HPV موجود نیز فرد را در برابر اکثر زگیل های تناسلی در مردان و زنان محافظت می کند. HPVV از طریق تماس جنسی منتقل می شود. این واکسن را می توان به کودکان کمتر از ۹۹ سال تزریق کرد، اما جوانان، به ویژه کسانی که فعالیت جنسی نداشته اند، نیز می توانند این واکسن را دریافت کنند. این واکسن برای مردان و زنان در ۲۶سالگی در دسترس است.


منبع: موسسه دارویی رضوی


مقالات فواید استفاده از داروها:


دیازپام، ضد اضطراب

مقالات فواید داروها

داروی زارلتو (ریواروکسابان)

مقالات فواید داروها

داروی فنوباربیتال

مقالات فواید داروها

داروی نورکو

مقالات فواید داروها

داروی تریکور (fenofibrate)

مقالات فواید داروها

داروی سودافد (pseudoephedrine)

مقالات فواید داروها

داروی یولتان (Sevoflurane)

مقالات فواید داروها

استروئید

مقالات فواید داروها

داروی روپینیرول (Requip)

مقالات فواید داروها

داروی بریلینتا یا تیکاگرلور

مقالات فواید داروها

داروی بروانا یا آرفورموترول

مقالات فواید داروها

داروی پپسید

مقالات فواید داروها

داروی فنترمین (Phentermine)

مقالات فواید داروها

داروی انالاپریل (Enalapril)

مقالات فواید داروها

ایمن سازی فعال

مقالات فواید داروهافیلم ها و انیمیشن های پزشکی


از بین بردن مخاط در ریه ها

گوش و حلق و بینی

علائم سرطان تیروئید

گوش و حلق و بینی

کشیدن دندان

دندانپزشکی

6 درمان خانگی برای سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

تزریق بوتاکس

جراحی پلاستیک

پوسیدگی دندان

دندانپزشکی

نحوه تشخیص سرطان تیروئید

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional