کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

وظایف متخصص گوش و حلق و بینی:


متخصص گوش و حلق و بینی پزشکی‌ست که در زمینه‌ی تشخیص و مراقبت‌های پزشکی، جراحی و درمان بیمارانی که دچار اختلالات گوش، بینی و گلو و سر و گردن هستند آموزش دیده است. این دسته از پزشکان به پزشکان ENT معروفند.
کار متخصص گوش و حلق و بینی چیست؟
متخصص گوش و حلق و بینی بیماری‌های گوش، بینی و سینوس، حنجره، دهان و گلو و هم‌چنین گردن و صورت را تشخیص و مدیریت درمان می‌کند.
گوش‌ها:
در آمریکای شمالی از هر ده نفر یک نفر دچار ناشنوایی می‌شود. حوزه‌‌ی کاری خاص و ویژه متخصص گوش و حلق و بینی درمان اختلالات گوش است. متخصص گوش و حلق و بینی در زمینه‌ی درمان دارویی و جراحی گوش، مشکلات حفظ تعادل، صداهای داخل گوش یا تینیتوس و برخی اختلالات اعصاب جمجمه آموزش دیده‌اند. آن‌ها هم‌چنین اختلالات مادرزادی گوش بیرونی و درونی را تشخیص و درمان می‌کنند.
بینی:
سالانه حدود 35 میلیون نفر در آمریکا  به سینوزیت مزمن مبتلا می‌شوند و این یکی از شایع‌ترین شکایات افراد از وضعیت سلامتی‌شان است. مراقبت‌های درمانی سینوس‌ها یکی از ابتدایی‌ترین مهارت‌های ‌متخصص گوش و حلق و بینی است. مشکلات درون بینی شامل آلرژی‌، مشکلات بویایی، پولیپ‌ و گرفتگی بینی است که بدلیل انحراف تیغه و دیواره‌ی بینی ایجاد می‌شود.
گلو:
صحبت کردن و آواز خواندن و غذا خوردن، همگی به عملکرد این ناحیه حیاتی از بدن بستگی دارد. متخصص گوش و حلق و بینی باید در کنترل بیماری‌های گلو، حنجره و سرخ نای که شامل مشکلات صدا و بلع است تخصص داشته باشد. تخصص گوش و حلق و بینی برای درمان عفونت و تومورهای خوش خیم یاغیرسرطانی، بدخیم یا سرطانی و آسیب‌های مربوط به صورت آموزش می‌بینند.
سر و گردن:
عملکردهای مهمی از جمله دیدن، بوییدن ، شنیدن و ظاهر صورت در ناحیه‌ی سر و گردن رخ می‌دهند. متخصص گوش و حلق و بینی برای درمان عفونت و تومورهای خوش خیم یاغیرسرطانی، بدخیم یا سرطانی و آسیب‌های مربوط به صورت آموزش می‌بینند. آن‌ها جراحی زیبایی و جراحی‌های ترمیمی کننده انجام می‌دهند.
متخصص گوش و حلق و بینی چگونه آموزش می‌بیند؟
متخصص گوش و حلق و بینی پس از گذارندن دوره‌ی شش ساله از دو تا چهار سال برای گرفتن تخصص دوره می‌بیند. متخصص گوش و حلق و بینی در نهایت می‌تواند فلوشیپ خود را در یک از حوزه‌های آلرژی، جراحی پلاستیک و بازسازی‌کننده صورت، بیماری‌های سر و گردن، لارینگولوژی یا حنجره شناسی، گوش و حلق و بینی اطفال، راینولوژی یا جراحی و درمان بیماری‌های بینی و اطراف بینی و سر و صورت، اختلالات خواب هستند. برخی از این متخصصین فعالیت خود را تنها در یک زمینه متمرکز می‌کنند.


منبع: سمعک قلهک


مقالات گوش و حلق و بینی:


عفونتی پنهان در گلو

گوش و حلق و بینی

بیماری گوش شنا گران

گوش و حلق و بینی

عمل برداشتن لوزه های حلقوی

مقالات گوش و حلق و بینی

مزایای رینوپلاستی

مقالات گوش و حلق و بینی

گوش

گوش و حلق و بینی

علائم سینوزیت

گوش و حلق و بینی

عفونت گوش

گوش و حلق و بینی

کلستاتوم گوش

مقالات گوش و حلق و بینی

کبودی چشم و جراحی بینی

مقالات گوش و حلق و بینی

گلو درد را جدی بگیرید

مقالات گوش و حلق و بینی

سرفه های شبانه

مقالات گوش و حلق و بینی

ابتلا به سرطان حنجره

مقالات گوش و حلق و بینی

دستکاری بینی

مقالات گوش و حلق و بینیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


آرایش دائمی لب

پوست و مو

پوسیدگی دندان

دندانپزشکی

مشکلات قلبی و سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional