کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

پدیده جراحی پلاستیک:


این روزها وقتی آلبوم عکس‌های ۱۰ سال گذشته جامعه ایران را ورق می‌ زنیم، نظاره‌گر آنیم که جراحی پلاستیک طوری چهره زنان و مردان را تغییر داده که انگار دیگر هیچ کس را نمی‌ توان ‌شناخت. چهره‌ ها آنقدر متفاوت از قبل خود و همزمان، شبیه یکدیگر شده‌ اند که با هر فرد جدیدی آشنا می‌ شویم انگار قبلاْ او را جایی دیگر دیده‌ایم! به گزارش ابتکار نیوز پدیده جراحی پلاستیک به طوری همه‌ گیر شده که برخی کارشناسان، ايران را پايتخت عمل‌ های جراحی زيبايی به ويژه جراحی زيبايی بينی و صورت می‌ دانند.
امروزه تعداد افرادی که دست به جراحی‌ های زيبايی از جراحی بينی گرفته تا جراحی ليپوساکشن (برداشتن چربی‌های بدن) می‌زنند روز به روز بيشتر می‌شود اما در اين ميان هر از گاهی شنيده می‌شود که افرادی براثر اين جراحی‌ها، جان خود را از دست داده‌اند. شايد به همين دليل هم باشد که برخی از آمار حکايت از آن دارد که حدود ۵۰ درصد شکايات پزشکی کشور مربوط به زيبايی است که شامل جراحی پلاستيک، ترميمی، افزايش قد، لاغری و چاقی و گونه‌ گذاری می‌ شود. جراحی بینی در کشورمان حدود ۷۰ درصد از جراحی‌ های پلاستیک را تشکیل می‌ دهد. نکته جالب این‌ جاست که بیش از نیمی از کسانی که بینی خود را عمل می‌ کنند از فرم جدید بینی‌ شان راضی نیستند و دوباره نسبت به انجام جراحی اقدام می‌ کنند.

دلایل اقدام به عمل:
شیوع این پدیده می‌ تواند در دو سطح فردی و فرهنگی مورد مطالعه قرار گیرد. اکثر تحقیقات دلیل اصلی رغبت به انجام جراحی پلاستیک را ایده‌ آلیست بودن، ترجیح برای همرنگ شدن با جماعت و یا عدم اعتماد به نفس در افراد می‌ دانند. چرا که تبلیغات این نوع جراحی‌ ها همین موضوعات را هدف می‌ گیرد. همین تبلیغات که «ظاهرهای جدید» جامعه را تعریف می‌ کنند، کم کم نگاه مخاطب رسانه را شکل داده و او را به یک مصرف‌ کننده خدمات جراحی زیبایی تبدیل می‌کند. این روند را می‌ توان در سطح فرهنگی نیز مشاهده کرد. همان‌ طور که مُد و شیوه پوشاک افراد مشهور درانتخاب پوشاک هر جامعه‌‌ ای تاثیر دارد، ترکیب چهره و اندام آن‌ ها نیز بر تعریف جامعه از «زیبایی» مؤثر است. در سال ۱۳۹۲ خبر آنلاین، گزارشی را بر اساس یک پروژه پژوهشی در این حوزه که در دانشکده علوم اجتماعی واحد علوم تحقیقات تهران - دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده بود، منتشر کرد. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که ۷۹ درصد خانواده‌ ها در تهران مشوق عمل زیبایی هستند. بر اساس این تحقیق، اضطراب و وسواسی که برخی اوقات از عدم اعتماد به نفس سرچشمه می‌گیرند، تأثیر بسیاری در اقدام به جراحی پلاستیک دارند. بسیاری از افرادی که بدون دلیل خاصی اقدام به جراحی‌ های زیبایی می‌ کنند زمینه‌های اضطراب و افسردگی دارند و پس از عمل جراحی نیز چون نتیجه مورد نظر عایدشان نمی‌ شود بیشتر افسرده می‌ شوند.


منبع: پرتو ترویجی


مقالات جراحی پلاستیک:


پروتز و کاشت سینه

مقالات جراحی پلاستیک

بخشی از‌ يك‌ عمل‌ راينوپلاستی

مقالات جراحی پلاستیک

چگونگی انجام عمل پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

۵ دلیل برای پروتز سینه زنان

مقالات جراحی پلاستیک

جوانی با تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

عمل کوچک کردن بینی

مقالات جراحی پلاستیک

کاشت گونه با فیلر یا تزریق ژل

مقالات جراحی پلاستیک

نتایج و تزریقات بعدی بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

پروتز باسن، درد کم

مقالات جراحی پلاستیک

عمل جراحی زاویه‌دار کردن فک

مقالات جراحی پلاستیک

دوران بهبودی پروتز گونه

مقالات جراحی پلاستیک

عمل بینی طبیعی یا فانتزی

مقالات جراحی پلاستیک

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

مقالات جراحی پلاستیک

تزریق فیلر در گونه

مقالات جراحی پلاستیک

میزان برجسته سازی پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیکفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


5 درمان طبیعی برای زنگ گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

ماکرودرمابرژن

پوست و مو

تمیز کردن گوش

گوش و حلق و بینی

تولید صدا توسط حنجره

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional