کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

پروبیوتیک ها:


پروبیوتیک ها باکتری و مخمرهای زنده هستند که برای سلامتی و به خصوص سیستم هاضمه مفید هستند. ما معمولاٌ تصور می کنیم باکتری ها اغلب علت بیماری هستند اما بدن همه ما پر از باکتری است که هم خوب و هم بد می باشد ، پروبیوتیک ها اغلب باکتری خوب یا مفید نامیده می شوند .باکتری خوب معمولاٌ در بدن یافت می شود می تواند سلامتی روده های ما را حفظ نماید.
اصطلاح پروبیوتیک به معنای (برای زندگی) است که سازمان بهداشت این عنوان را به ارگانیسم های زنده ای که به طور مداوم ، اثرات سلامت زایی برای میزبان خود دارد، اطلاق نموده است.
یکی از تعریف های کامل برای پروبیوتیک این تعریف است : فرآورده یا محصولی حاوی میکروارگانیسم های زنده و مشخص به تعداد کافی که فلور میکروبی را از طریق جایگیری یا کولونیزاسیون در بخشی از بدن میزان تغییر داده و بدین ترتیب باعث اعمال اثرات مفید بر سلامتی میزبان می شوند. پروبیوتیک را می توان از برخی غذا ها و مکمل ها دریافت کرد. از جمله غذاهای تخمیری حاوی پروبیوتیک زنده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماست، کفیر، کلم رنده شده و آب پز، تمپه (محصول تخمیری سویا)، ترشی خیار ( خیار هایی که در محلول آب و نمک و بدون سرکه، ترش شده اند )، دوغ سنتی، برخی از انواع پنیر از حدود اواسط دهه 1990 ، مردم بیشتر خواهان داشتن اطلاعات بیشتر در مورد پروبیوتیک ها و فواید سلامت محور آن بودند. پزشکان اغلب پروبیوتیک ها را برای کمک به مشکلات گوارشی پیشنهاد می کنند  و به خاطر شهرت جدیدشان ، شما میتوانید آنها را در همه چیز از ماست گرفته تا شکلات پیدا کنید.

مکانیسم اثر پروبیوتیک هاچیست ؟
مکانیسم اثر پروبیوتیک ها کاملاٌ شناخته شده نیست ولی تحقیقات در حال تلاش برای کشف مکانیسم دقیق پروبیوتیک ها است. از مکانیسم هایی که برای توجیه اثرات پیشگیری کننده و درمانی پروبیوتیک ها پیشنهاد شده است می توان به تولید ترکیبات مهار کننده باکتری ها، تعدیل PH روده ، مسدود سازی جایگاه های اتصال باکتری ها ، رقابت برای جذب مواد غذایی با باکتری های بیماری زا و تقویت سیستم ایمنی اشاره نمود.

در این جا برخی از راه هایی که می تواند به سلامتی شما کمک کند پیشنهاد می شود:
هنگامی که باکتری های خوب را در بدن از دست می دهید ( به عنوان مثال پس از مصرف آنتی بیوتیک ها) ، پروبیوتیک ها می توانند به صورت کمکی جایگزین آن ها شوند.
پروبیوتیک ها می توانند بین باکتری های خوب و بد تعادل ایجاد کنند و به بدن در انجام وظایف خود کمک کنند .

انواع پروبیوتیک ها:
بسیاری از انواع باکتری ها به عنوان پروبیوتیک طبقه بندی می شوند و دارای خواص متفاوتی هستند و بیشتر آن ها متعلق به دو گروه هستند و هر دو باکتری های تولید کننده اسید لاکتیک هستند.

1- لاکتو با سیلوس : این گروه معمول ترین پروبیوتیک ها است . این نوع باکتری ها در ماست و سایر غذا هایی که حاصل تخمیر هستند یافت می شود . گونه های متفاوت آن می توانند در اسهال مفید باشند و ممکن است به افرادی که در هضم لاکتوز ( قند موجود در شیر ) مشکل دارند به کار می رود .
2- بیفید و باکتریا : این باکتری ها عمدتاٌ در محصولات لبنی یافت می شود .این باکتری ها در تسهیل علایم سندروم روده تحریک پذیر و برخی حالت های دیگر.

ساکارو مایسس بولاردی یک مخمر است که در پروبیوتیک ها یافت می شود . به نظر می رسد این مخمر می تواند در مبارزه با اسهال و سایر مشکلات گوارشی کمک کننده باشد.


منبع: موسسه دارویی رضوی


مقالات فواید استفاده از داروها:


داروی پنتاسا (مزالازین)

مقالات فواید داروها

داروی ساولا (milnacipran)

مقالات فواید داروها

داروی پرمارین

مقالات فواید داروها

داروی یولتان (Sevoflurane)

مقالات فواید داروها

داروی اوزمپیک ( سماگلوتاید)

مقالات فواید داروها

دیازپام، ضد اضطراب

مقالات فواید داروها

قرص تاموکسیفن

مقالات فواید داروها

داروی فنوباربیتال

مقالات فواید داروها

آریپیپرازول

مقالات فواید داروها

داروی اوپانا (Oxymorphone)

مقالات فواید داروها

داروی انترستو (Entresto)

مقالات فواید داروها

داروی ترامادول

مقالات فواید داروها

داروی پروسکار (finasteride)

مقالات فواید داروها

داروی رگزولتی (بریگزپیپرازول)

مقالات فواید داروها

داروی اسپیریوا

مقالات فواید داروهافیلم ها و انیمیشن های پزشکی


ساختار مو

پوست و مو

گوش و مکانیزم شنوایی

گوش و حلق و بینی

کارکرد شنوایی

گوش و حلق و بینی

درمان آکنه

پوست و مو

جوش های صورت

پوست و مو

ایمپلنت دندان

دندانپزشکی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional