کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

کنترل استرس هایپرگلایسمی:


استرس هایپرگلایسمی در بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه شایع می‌باشد که با پیامدهای نامطلوبی نظیر افزایش طول مدت بستری در ICU، افزایش خطر عفونت و مرگ و میر مرتبط است. بنابراین، هدف این مطالعه، بررسی میزان شیوع استرس هایپرگلایسمی و رویکرد درمانی مرتبط با آن در بخش مراقبت‌های ویژه می باشد.

دیابت را می توان از جمله شایع ترین اختلالات در دنیا به شمار آورد. این اختلال تا کنون افراد بسیاری زیادی را در دام خود گرفتار کرده است؛ می توان گفت روش قطعی برای درمان دیابت وجود ندارد و مبتلایان به این اختلال با بهره گیری از رژیم های غذایی و برخی دارو های کنترل کننده مانند انسولین به کنترل روند این اختلال می پردازند و از پیشرفت آن و وخیم تر شدن علائم جلوگیری می کنند. هایپوگلایسمی از جمله انواع اختلال دیابت است.
دیابت یک نوع اختلال متابولیک و سوخت و سازی در بدن است که به واسطه آن توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود یا برعکس مقاومت در برابر انسولین در بدن ایجاد می شود در نتیجه انسولین تولیدی نمی تواند عملکرد نرمال خود را انجام دهد. در دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکز کاهش می یابد به همین دلیل میزان قند خون افزایش یافته که به آن هایپرگلیسمی می گویند. با افزایش قند در دراز مدت در بدن وجود داشته باشد عوارض میکروواسکولار دیابت یا تخریب رگ های بسیار ریز در بدن ایجاد می شوند که می توانند اعضای مختلف بدن همچون کلیه، چشم و اعصاب و قلب را درگیر کنند.

دیابت دو نوع اصلی دارد که احتمالا در مورد نوع یک و دو بودن این بیماری چیزهایی شنیده اید. در دیابت نوع یک تخریب سلولهای بتا در پانکراس منجر به نقص تولید انسولین می شود و در نوع دو مقاوت پیشرونده بدن به انسولین وجود دارد که در نهایت ممکن است به تخریب سلول های بتای پانکراس و نقص کامل تولید انسولین منجر شود. در دیابت نوع دو عوامل ژنتیکی، چاقی و کم تحرکی نقش مهمی در ابتلای فرد دارند.


منبع: دانشگاه علوم پزشکی مازندران


مقالات فضای بستری بیماران:


عواقب اضافه کاری پرستاران

مقالات بخش بستری

نگهداری بیمار در خانواده

مقالات بخش بستری

پرستاران بخش بستری

مقالات بخش بستری

اتاق ایزوله

مقالات بخش بستری

داروی دیگوکسین (digoxin)

مقالات فواید داروها

تریاژ

مقالات بخش بستری

بستری به شکل پانسیون

مقالات بخش بستری

کنترل استرس هایپرگلایسمی

مقالات بخش بستری

بستری شدن کودک

مقالات بخش بستری

مراقبت از بیمار در منزل

مقالات بخش بستری

وظایف پرستاران اتاق عمل

مقالات بخش بستری

سؤ تغذیه در بیماران بستری

مقالات بخش بستری

لباس فرم پرستاران

مقالات بخش بستری

پذیرش بیماران خارجی

مقالات بخش بستریفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


میکروبیلیدینگ

پوست و مو

خلاص شدن از سنگ لوزه

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional