کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

کنترل زنگ گوش:


صداهای اطراف، دنیای ما را زیبا می کند و به آن زندگی میبخشد . صدای خنده، صدای امواج دریا , موسیقی و  این دسته از صداها مانند نوایی دل انگیز و طنینی خوشایند , زندگی ما را سرشار از نشاط و شادابی می کند. حال تصور کنید زمانی بطور ناگهانی صداهایی را در گوش خود می شنوید که خوشایند نبوده و از کنترل شما خارج است. این نوع صداها را که ممکن است بصورت سوت, زنگ , شرشر آب و فشششش و غیره باشد، وزوز می نامیم.

وزوز گوش صدایی است که از بیرون به گوش نمی رسد بلکه شما آنرا در داخل گوش خود می شنوید و ممکن است یکی از گوش ها و یا هردو گوش شما را تحت تاثیر قرار دهد. تحقیقات در زمینه وزوز نشان از نامشخص بودن عامل آن در بسیاری از مواقع دارد و در بسیاری از افراد عامل نامشخصی دارد. افراد دچار وزوز گوش فکر می کنند که کسی درک درستی از مشکل و احساس ناخوشایند آنها ندارد و اغلب موارد از پزشک خود می شنوند که وزوز درمان ندارد و از این بابت ممکن است دچار یاس و ناامیدی شده و دچار گوشه گیری، انزوا و افسردگی شوند.

از آنجایی که عوامل وزوز گوناگون و زیاد است، هنوز هیچ داروی مشخصی برای درمان قطعی آن پیدا نشده است. با این وجود حتی در درمان وزوز مزمن هم  راههکارهایی برای رهایی و یا کنترل آن وجود دارد. در این مقاله سعی شده است به کسانی که از وزوز گوش رنج می برند کمک کنیم تا با تشخیص و روشهای درمانی وزوز گوش اشنا شوند و روش ها و راهکارهای فردی برای رهایی از این مشکل را بیاموزند. در این مقاله آموزش می بینید چگونه با وزوز گوش زندگی کنید و پیش از آنکه وزوز گوش شما را در کنترل خود در اورد، شما آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

همان طور که در ابتدای سخن گفته شد، وزوز می تواند بصورت صدای سوت، صدای هیس هیس، صدای غرش و یا زنگ زدن در داخل گوش بروز نماید. وزوز یا Tinnitus  در زیان لاتین از فعل Tinner  به معنای زنگ زدن می آید . نوع، زیر و بمی و بلندی صدای وزوز در افراد مختلف متفاوت است.

درصورتی که صدای وزوز به صورت موقت در گوش شنیده شود و بعد از زمان کوتاهی حذف شود , به آن وزوز حاد می گویند. مانند صدایی که بعد از کنسرت بصورت وزوز در گوش شنیده می شود. اما برای میلیونها نفر در دنیا , وزوز بصورت مداوم شنیده می شود (به مدت بیشتر از ۶ ماه)  که در آن صورت آن را وزوز مزمن می نامند.

اکثر افراد وزوز را پیامد اثر منبع و محرکات صوتی  بسیار ضعیف و یا اساسا هیچ محرکی می دانند  . از هر ۵ نفر یک نفر آن را تجربه کرده است و آن را غیر قابل تحمل می داند. وزوز گوش کیفیت زندگی افراد را دستخوش تغییرات منفی می کند. در ۹۰درصد موارد وزوز گوش با آسیب های شنوایی همراه است. وزوز گوش می تواند ناشی از مشکلاتی در داخل سیستم شنوایی و یا خارج از آن باشد. اکثر اوقات علل ابتلاء به وزوز گوش مجموعه ای از عوامل متفاوت است.

وزوز گوش شامل دو دسته اند که به ان آبجکتیو و سابجکتیو می گویند. در نوع ابجکتیو، دیگران نیز وزوز گوش فرد را می شنوند و بطور کلی از طریق پزشک قابل ارزیابی و درمان است. اما در نوع سابجکتیو تنها فرد دچار وزوز است که آن را می شنود و هیچ منبع صدای خارجی ندارد و منبع آن درونی است و هرچند خود رد آن را می شنود، در واقع یک حس است نه صدا و این در حالیست که نمیتوان آن را حاصل توهم فرد دانست.


منبع: سمعک نعمتی


مقالات شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی:


سرگیجه و احساس ناراحتی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

راه های درمان زنگ گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

سرگیجه میگرنی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

سرگیجه احساس چرخش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

گیج خوردگی و سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

بروز زنگ گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

سرگیجه و احساس غش کردن

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

درمان کم شنوایی ناگهانی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

علت و درمان سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

دلایل گیج رفتن سر

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

بررسی وضعیت شیپور استاش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

هدفون و عفونت های گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

علائم تشخیصی سرگیجه وضعیتی

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

عوامل مشکلات گوش

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

زنگ گوش و سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسیفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


تزریق ژل و زیبایی بینی

جراحی پلاستیک

درمان طبیعی سرگیجه

شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی

ایمپلنت دندان

دندانپزشکی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional