کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

گزینه های درمان لکه دار شدن پوست:


این ها روش های مراقبت از پوست و روش های درمانی توصیه شده توسط متخصصان امراض پوستی برای جلوگیری و کاهش ظهور نقاط تیره هستند.
مراقبت درست از پوست:
دکتر کپل می گوید: ” علاوه بر توزیع غیر یکنواخت رنگی که ممکن است با بیماری لکه های صورت، بدون مراقبت مناسب پوست و لایه برداری رخ دهد، رنگ غیر یکنواخت می تواند ناشی از سلول های لایه های مرده ای باشد که در آن رنگدانه ها وجود دارند؛ به عبارت دیگر با انجام لایه برداری از پوست، چه با پاک کننده های مکانیکی و چه شیمیایی، رنگ کلی پوست و رنگ دانه ها را میتوان  بهبود بخشید. “ علاوه بر لایه برداری از پوست، رژیم مراقبت از پوست روزانه نیز توصیه می شود. از یک تمیز کننده خوب استفاده کنیدکه شامل تونر و مرطوب کننده باشد و کرم ضد آفتاب خود را نیز فراموش نکنید.
باهوش بودن در مقابل تابش خورشید:
ما به خوبی از اهمیت محافظت از پوست خود در برابر اشعه آفتاب به منظور جلوگیری از ابتلا به سرطان ناشی از اشعه UV مضر آگاه هستیم. در تمام انواع رنگدانه های پوستی، موضوع محافظت از نور خورشید به همان اندازه مهم است – استفاده روزانه از ضد آفتاب باعث جلوگیری از ابتلا به لکه دار شدن صورت، لکه دار شدن پوست و پیری می شود.
نکته جالب این است که هنگامی که این بیماری به رنگ رنگدانه های پوستی مربوط می شود، عملکرد هوشمندانه در برابر نور خورشید از استفاده از کرم ضد آفتاب مهمتر می شود. به ویژه در مورد بیماری ملاسما. دکتر کپل توضیح می دهد: این بسیار مهم است که از عینک آفتابی و کرم های ضد آفتاب در هنگام قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید استفاده کنید. اشعه های خورشید به شبکیه چشم آسیب می زنند و می تواند باعث تولید ملانین شوند- هورمون های تحریک کننده- باعث آسیب بیشتری به پوست می شوند؛ بنابراین تنها پوشاندن پوست مهم نیست، بلکه پوشاندن چشم ها نیز مهم است. سعی کنید درست همانطور که از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید، هر روز از عینک آفتابی استفاده کنید.
کرم های ضد لکه های پوستی:
دکتر کپل می گوید: ” برای ملاسما و هیپرپیگمنتیشن پس از التهاب، روشن کننده های پوستی مانند هیدروکویین وان، ویتامین C، کوژیک اسید، لاکتوبیونیک اسید، فریک اسید و چندین داروی دیگر را میتوان  برای روشن تر کردن پوست و تثبیت ملانوسیت ها برای به دست آوردن پوستی یکنواخت به کار برد.” برخی از این روشن کننده ها می توانند به عنوان درمان های خانگی مورد استفاده قرار گیرند زیرا می توانند به راحتی خریداری شوند. برخی دیگر نیاز به نسخه ای از یک متخصص پوست دارند.
لیزر کسری:
با توجه به جامعه آمریکا برای جراحی پلاستیک ترمیمی (ASAPS)، لیزرکسری که با نام تابش شدید نور  (IPL) نیز شناخته می شود، چهارمین روش غیر تهاجمی آرایشی در ایالات متحده است؛ که در سال 2016 با 657172 روش انجام شده همراه بوده است. همان طور که از نامش پیداست، دستگاه نور شدید و روشنی را بر روی سطح پوست می تاباند که باعث تحریک سلول های کلاژن و سلول های پوست سالم تر می شود. روش IPL تنها برای درمان دانه های ریز بافت پوست، لکه های سبک تر و نواحی بدون کک و مک مناسب است.
لیزر درمانی:
لیزر درمانی پوست (حذف کامل عوامل بیماری زا) و لیزر درمانی جزئی (کنترل کننده عوامل بیماری زا) را میتوان  برای درمان لکه های پوست مورد استفاده قرار داد. لیزر درمانی کامل پوست باعث آسیب یکنواخت به پوست شما می شود که لایه های پوست را از بین می برد، در حالی که لیزردرمانی جزئی حفره کوچکی در لایه های پوست ایجاد می کنند که منجر به “اتصال نقاط” و التیام دوباره خود می شوند.
دکتر کپل هشدار می دهد: ” باید درمورد استفاده از لیزر در انواع مختلف پوست و در بیمارانی که در معرض خطر هیپرپیگمنتیشن پس از عارضه قرار دارند، محتاط باشیم. به عنوان مثال، لیزر های فرکسل مانند کیلیر و بریلیانت و پرما (همه درمان های لیزری می باشند) می توانند به آرامی لکه های رنگی را به طور ایمن در انواع پوست تیره تر از بین ببرند. “
او ادامه داد: ” دانستن این نکته مهم است که درمان های متعددی در بعضی از موارد ضروری هستند و زمانی که لکه های رنگی بهبود یابد، باید از ضد آفتاب محافظ استفاده کرد تا پوست را شفاف نگه دارد. ” بهترین نتیجه زمانی رخ می دهد که بیماران با استفاده از هیدروکینون و اسید رتینوئیک به مدت چند هفته قبل از عمل، پوست خود را با استفاده از اسید چرب محافظت کرده و به تثبیت ملانوسیت ها کمک کنند. بعد از اینکه کرم های استروئیدی و داروهای شیمیایی مخصوص تخریب لایه های پوست را امتحان کردید، لیزر درمانی جزئی  را می توانید برای درمان ملاسما به کار گیرید. “

0  |  دکتر سلام  |  بازدید: 69نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

دکتر پروین نوابینطر کاربر

دکتر پروین نوابی

متخصص پوست مو و زیبایی

021-88690529

دکتر سید مسعود داودینطر کاربر

دکتر سید مسعود داودی

متخصص پوست و مو

021-88873000

دکتر محمد باقر دریابارینطر کاربر

دکتر محمد باقر دریاباری

پوست و مو و زيبايى

021-22949095

دکتر عباس خیرخواهنطر کاربر

دکتر عباس خیرخواه

پوست و مو و زيبايى

021-22172657

دکتر نسرین ابراهیمینطر کاربر

دکتر نسرین ابراهیمی

پوست و مو و زيبايى

021-77866186

دکتر کامران محمدی جنیدینطر کاربر

دکتر کامران محمدی جنیدی

پوست و مو و زيبايى

021-36032216

دکتر کامران جلالینطر کاربر

دکتر کامران جلالی

فوق دکترای هومیوپاتی

021-22800703

دکتر میترا اسماعیلینطر کاربر

دکتر میترا اسماعیلی

متخصص پوست و مو و زیبایی

0936-1194640

دکتر زهرا اکبرینطر کاربر

دکتر زهرا اکبری

پوست و مو و زيبايى

021-26450199

دکتر امیرهوشنگ احسانینطر کاربر

دکتر امیرهوشنگ احسانی

متخصص پوست و مو

021-88653145

كلینیك تخصصی سیب سبز

كلینیك تخصصی سیب سبز


پوست و مو و لیزر

مرکز فوق تخصصی گلبرگ

مرکز فوق تخصصی گلبرگ


پوست، مو و لیزر

مطب گلدن رویال

مطب گلدن رویال


پوست مو و زیبایی

کلینیک تخصصی آپاما

کلینیک تخصصی آپاما


پوست و مو و زيبايى

مقالات مرتبط با پوست و مو و زیبایی:

آهن برای سلامت ناخن ها

آهن برای سلامت ناخن ها

مقالات پوست و مو

مواد مغذی و سلامت ناخن ها

مواد مغذی و سلامت ناخن ها

مقالات پوست و مو

چروک های سینه و لوسیون ها

چروک های سینه و لوسیون ها

مقالات پوست و مو

درمان چین و چروک های سینه

درمان چین و چروک های سینه

مقالات پوست و مو

آمادگی برای لیفت پیشانی

آمادگی برای لیفت پیشانی

مقالات پوست و مو

تکنیک های لیفت پیشانی

تکنیک های لیفت پیشانی

مقالات پوست و مو

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

مقالات پوست و مو

درمان خانگی برای پوست خشک

درمان خانگی برای پوست خشک

مقالات پوست و مو

مراقبت از پوست ضعیف

مراقبت از پوست ضعیف

مقالات پوست و مو

پوست خشک

پوست خشک

مقالات پوست و مو

فواید روی برای پوست

فواید روی برای پوست

مقالات پوست و مو

شبکه های اجتماعی کلینیک:

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی تلگرام:

در کانال تلگرام کلینیک دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی آپارات:

در کانال آپارات دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی اینستاگرام:

در اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

خدمات کلینیک:

گوش و حلق و بینی
جراحی پلاستیک
دندانپزشکی
پوست و مو
شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی و سرگیجه شناسی
داروخانه
بخش بستری

کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional