کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

عوارض جراحی نامناسب پروتز سینه:


در فاصله بین سینه، استخوان جناغ تنها توسط پوست و لایه بسیار نازکی از چربی پوشیده شده است. اگر جراح سعی کند فاصله بین دو طرف را با قراردادن قسمت داخلی پروتز در زیر این پوست نازک کم کند احتمال دیده شدن لبه های داخلی پروتز افزایش می یابد، با گذشت زمان فشار ناشی از وزن پروتز بر روی پوست نازک این قسمت زیادتر می شود و علاوه بر دیده شدن به لبه های پروتز در قسمت داخلی ، حالت مواج که به آن TRACTION RIPPLING  گفته می شود، در قسمت داخلی هم به وجود می آید که ظاهری زشت داشته و اغلب غیر قابل اصلاح است. برای جلوگیری از ایجاد این ناهنجاری های غیر قابل اصلاح ، باید به بیمار توضیح داده شود که فاصله بین دو سینه شما بعداز عمل پروتز مانند چیزی خواهد بود که قبل از عمل دارید هر بیماری ممکن است تفاوت هایی جزئی یا عمده ای در شکل قفسه سینه داشته باشد(در مقایسه سمت چپ و راست) و بسیاری از بیماران درجاتی از اسکولیوز(یا خمیدگی ستون فقرات) دارند. جراحی پروتز سینه باعث تغییر در این تفاوت های زمینه ای نخواهد شد و این تفاوت ها همیشه به درجات مختلفی در شکل بدن تاثیر می گذارند.
باید به بیمار توضیح داده شود که اگر قصد جراحی پروتز سینه دارد، ممکن است بعد از عمل محل قادر به لمس قسمت هایی از پروتز باشد.
 عوامل تاثیر گذار در لمس شدن پروتز کدامند؟
عوامل متعددی شامل ضخامت بافت، نوع پروتز و میزان دقت بیمار، در این مورد تاثیرگذار هستند. هیچ جراحی نمی تواند تضمین دهد که بعد از  عمل بیمار به هیچ وجه پروتزش را لمس نخواهد کرد. بنابراین اگر فردی قبول می کند که تحت عمل جراحی پروتز قرار بگیرد، باید احتمال لمس شدن پروتز را در قسمت هایی از بدن در نظر داشته باشد.
 اگر پوستی شل دارید، از جراحی باید چه انتظاراتی داشته باشید؟
در بیمارانی که پوست نازک یا شل و کشش پذیری دارند، به بیمار توضیح داده می شود که پوست شما نازک و شل است، در نتیجه احتمال ایجاد ناهمواری قابل مشاهده در قسمت هایی از سینه بعد از عمل برای شما بیشتر خواهد بود و همچنین صرف نظر از نوع پروتزی که برای شما گذاشته می شود، ریسک بیشتر کشش بیش از حد بعداز عمل، در قسمت تحتانی سینه وجود دارد. نه شما و نه جراح نمی تواند خصوصیات بافتی شما را تغییر دهد. برای بیمارانی که:
A. عرض یا پنهای سینه شان زیاد است( بیش از 13 سانتی متر)
B.  پوست شلی دارند(میزان کشیدن شدن پوست سینه به سمت جلو بیش از 3سانتی متر باشد)
C.  فاصله نوک تا چین زیر سینه ای آن ها زیاد است( بیش از 9 سانتی متر) بایدتوضیح داده شود که حجم زیادی برای پرکردن سینه لازم است تا قسمت فوقانی خالی نماند و چون بافت بدن شل است نمی تواند حجمی را که برای نتایج خوب لازم است نگه دارد وشما ممکن است بعداز جراحی پروتز، نازک شدن و شل شدن بیش از حد را تجربه کند.


منبع: دکتر فرامرز صفایی


مقالات جراحی پلاستیک:


شب قبل از عمل پروتز گونه

مقالات جراحی پلاستیک

کاندیدای جراحی پروتز گونه

مقالات جراحی پلاستیک

روش جراحی زیبایی پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

تاثیرگذاری تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

اثرگذاری تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

اتفاقات بعد از عمل پروتز سینه

مقالات جراحی پلاستیک

کلینیک معتبر تزریق بوتاکس

مقالات جراحی پلاستیک

روش انجام پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیک

خطرات و ریسک های پروتز باسن

مقالات جراحی پلاستیک

عوارض عمل پروتز باسن

مقالات جراحی پلاستیک

خطرات تزریق بوتاکس

مقالات پوست و مو

عوارض جراحی پروتز باسن

مقالات جراحی پلاستیک

مزایای لیفت سینه

مقالات جراحی پلاستیک

بارداری بعد از جراحی بینی

مقالات جراحی پلاستیک

پروتز لب

مقالات جراحی پلاستیکفیلم ها و انیمیشن های پزشکی


درمان آکنه

پوست و مو

شستشوی جرم گوش

گوش و حلق و بینی

10 نشانه از بیماری تیرویید

گوش و حلق و بینی

حفره بینی و سینوس

گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2017 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional