کلینیک دکتر مروستی
نسخه فارسی کلینیک مروستی نسخه انگلیسی کلینیک مروستی نسخه عربی کلینیک مروستی
    
کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
×
کلینیک دکتر مروستی


بعد از جراحی آندوسکوپیک سینوس:


انتظار می رود که 1 تا 2 روز پس از جراحی خونریزی خفیف داشته باشید و به مدت 1 تا 2 هفته نیز احساس خستگی می کنید. به طور کلی، درد را می توان با استفاده از دارو های مخدر یا غیر مخدر کنترل کرد. پس از جراحی آندوسکوپیک سینوس یک سری ویزیت باید انجام دهید که بسیار مهم هستند. در هر ویزیت دکتر با روشی به نام اندوسکوپی بینی، روند درمان سینوس ها را بررسی خواهد کرد. به منظور پاک کردن خون از سینوس ها و جلوگیری از تشکیل بافت اسکار، روشی به نام دبریدمان نیز لازم است. ( توجه داشته باشید که این روش ها شامل هزینه های جراحی آندوسکوپیک سینوس نمی شود و باید به صورت جداگانه آنها را پرداخت کنید.) برنامه ویزیت شما معمولا به صورت 3 ویزیت در 6 هفته اول می باشد. پس از آن ، با توجه به روند درمان سینوس ها، ویزیت شما به فاصله چند ماه از هم می باشد.
خطرات ناشی از جراحی آندوسکوپیک سینوس:
همانند سایر عمل های جراحی، جراحی آندوسکوپیک سینوس نیز خطراتی دارد. اگر چه عوارض آن کمتر است، لازم است با عوارض بالقوه آن آشنا شوید و از جراح خود درباره هرگونه نگرانی که دارید سوال کنید.
خونریزی::
اغلب جراحی های سینوس درجاتی از خونریزی را دارد، که معمولا به خوبی توسط بیمار تحمل می شود. با این حال در مواردی خونریزی قابل توجهی اتفاق می  افتد که به ختم جراحی منجر می شود. اگر چه بیشتر بیماران به پانسمان نیاز ندارند، برای برخی بیماران پانسمانی کوچک انجام می شود که پس از یک هفته برداشته می شود. انتفال خون به ندرت لازم است و فقط در موارد اضطراری انجام می گیرد.
عود بیماری::
اگر چه جراحی آندوسکوپیک سینوس برای اکثر بیماران مزایای قابل توجهی دارد، اما عمل جراحی درمان قطعی سینوزیت نیست. از این رو باید انتظار ادامه مصرف دارو ها حتی پس از جراحی موفقیت آمیز را داشته باشید، اگر چه نیاز شما برای مصرف چنین دارو هایی کاهش می یابد. در برخی موارد برای بهینه سازی نتیجه جراحی، نیاز به جراحی مجدد می باشد.
نشت مایع مغزی::
بدلیل نزدیکی سینوس به مغز، احتمال کمی وجود دارد که مایع مغزی ( مایع پوشاننده مغز) نشت کرده یا به مغز آسیب برسد. رخ دادن این اتفاق نادر ممکن است مسیری برای ایجاد عفونت ایجاد کند و منجر به مننژیت شود. در صورت نشت مایع مغزی نیاز به عمل جراحی و بستری شدن می باشد.
مشکلات بینایی::
پس از عمل جراحی آندوسکوپیک سینوس به دلیل آسیب به چشم یا عصب بینایی مواردی از از دست دادن بینایی گزارش شده است. امکان خوب شدن در چنین مواردی بسیار ضعیف است. خوشبختانه چنین عارضه ای بسیار نادر است. آسیب به عضلات چشم ممکن است منجر به دوبینی شود. پاره شدن مجرای اشکی نیز یکی از عوارض است که معمولا خود به خود خوب می شود اما در برخی موارد نیاز به جراحی اضافی دارد.
خطرات دیگر::
دیگر خطرات غیر معمول این عمل جراحی آندوسکوپیک سینوس عبارتند از: تغییر حس بویایی یا چشایی، تداوم یا بدتر شدن علائم سینوس و درد صورت، تغییر در رزونانس و کیفیت صدا و تورم و کبودی در اطراف چشم. برخی بیماران  تیغه بینی کج ( سپتوم) دارند که باید در حین جراحی با روشی به نام سپتوپلاستی اصلاح شود. این روش از طریق یک برش کوچک پنهان انجام می شود و از بخیه های قابل حل شدن استفاده می شود که در ناحیه سوراخ بینی می باشد. اگر نیاز به سپتوپلاستی دارید خطراتی نیز در ارتباط با آن وجود دارد. خطرات اولیه آن خونریزی یا عفونت در ناحیه سپتوم، بی حسی دندان های جلو، توسعه سوراخ از طریق سپتوم( سوراخ تیغه بینی)، نشت مایع مغزی ،یا عود انحراف تیغه بینی می باشد. احتمال بسیار کمی  وجود دارد که در ظاهر خارجی بینی تغییر بوجود بیاید.

0  |  دکتر سلام  |  بازدید: 986نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:


دکتر سروش پیام یار

دکتر سروش پیام یار

متخصص گوش و حلق و بینی

021-22580759

دکتر علی دهقانی

دکتر علی دهقانی

متخصص گوش و حلق و بینی

0936-9127582

دکتر رضا فرسا

دکتر رضا فرسا

متخصص گوش و حلق و بینی

021-22541509

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

متخصص گوش و حلق و بینی

021-22793025

دکتر علی ابراهیمی

دکتر علی ابراهیمی

متخصص گوش و حلق و بینی

021-88622443

دکتر محسن نراقی

دکتر محسن نراقی

متخصص گوش و حلق و بینی

021-88881376

دکتر سعید الله نوحی

دکتر سعید الله نوحی

فوق تخصص گوش

021-88719848

دکتر محمد بهادرمنش

دکتر محمد بهادرمنش

متخصص گوش و حلق و بینی

0910-7011070

دکتر عباس قنبریان

دکتر عباس قنبریان

متخصص گوش حلق و بینی

021-88140985

دکتر عباس غفاری

دکتر عباس غفاری

متخصص گوش و حلق و بینی

021-88140985

پلی کلینیک شبانه روزی ساج

پلی کلینیک شبانه روزی ساج


گوش و حلق و بینی

کلینیک راشا

کلینیک راشا


گوش و حلق و بینی

کلینیک میرداماد

کلینیک میرداماد


کلینیک گوش و حلق و بینی

شبکه های اجتماعی کلینیک:


تلگرام کلینیک دکتر مروستی
آپارات کلینیک دکتر مروستی
اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی

رسالت ما

کلینیک فوق تخصصی گوش و حلق و بینی دکتر مروستی به پاس نکوداشت پدر بزرگم دکتر غلامحسین علیم مروستی استاد جراحی گوش و حلق و بینی دانشگاه تهران و بنیان گذار جراحی های نوین در این رشته و برای استمرار راه آن استاد بزرگوار و پدر عزیزم دکتر رضا علیم مروستی برای خدمت رسانی هر چه بهتر به هم میهنان شریفم پایه گذاری و در حال احداث می باشد.
این مرکز با امکانات جراحی های محدود در امر گوش و حلق و بینی و ‌همچنین سایر جراحی های محدود پلاستیک و انواع جراحی های محدود عمومی به همراه کلینیک پوست و مو، زیبایی در خدمت مراجعین محترم خواهد بود و با تکیه بر سابقه کهن در امر درمان همراه شما هموطنان گرامی در مسیر سلامتی خواهد بود. دکتر غلامحسین علیم مروستی
۹۶/۰۴/۰۵           

تلفن:
021-26230000
ایمیل:
info@marvasticlinic.com
آدرس:
مقدس اردبیلی، خیابان الف، چنگیزی، پ2
لیست بیمه ها:
به زودی منتشر می شودروابط عمومی:
0910-2167366
روابط عمومی:
0910-2167366
تعیین وقت قبلی:
0910-3345948
تعیین وقت قبلی:
0910-3345948

  © Copyright 2022 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional