کلینیک دکتر مروستی
نسخه فارسی کلینیک مروستی نسخه انگلیسی کلینیک مروستی نسخه عربی کلینیک مروستی
    
کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
×
کلینیک دکتر مروستی


بیماری های سینوسی و پت اسکن:


در پت اسکن از یک نوع قند رادیواکتیو استفاده می شود که به داخل خون تزریق می شود (چون سلول های سرطانی نسبت به سلول های عادی مقدار بیشتری گلوکز استفاده می کنند پس بیشتر قند رادیواکتیو را جذب می کنند). سپس از یک اسکنر مخصوص استفاده می شود تا تصاویری از محل هایی در بدن که رادیواکتیویته جمع شده است را ایجاد کند.
پت اسکن اغلب به همراه سی تی اسکن انجام می شود و در آن از یک دستگاه استفاده می شود که می تواند هر دو اسکن را در یک زمان انجام دهد. این ویژگی باعث می شود که پزشک بتواند مناطق دارای رادیواکتیویته بالاتر را روی پت با تصاویر دقیق از سی تی اسکن مقایسه کند. با وجود این که این سرطان ها به ندرت گسترش می یابند، یک پت اسکن اطلاعات مفیدی درمورد کل بدن می دهد. پت اسکن ممکن است برای بررسی مناطق احتمالی گسترش سرطان استفاده شود، به خصوص اگر سرطان پیشرفته تر است (به این معنا که بزرگ تر است و احتمال گسترش آن بیشتر است).
تشخیص بیماری های سینوسی با بیوپسی:
بیوپسی فرایندی است که در آن پزشک یک تکه کوچک از بافت را (به عنوان نمونه) خارج می کند تا آن را با میکروسکوپ بررسی کند. این تنها راه است برای اطمینان از اینکه بیمار سرطان سینوس پارانازال دارد. اگر سرطان شناخته شد، آزمایش دادن در آزمایشگاه می تواند نوع سرطان و سرعت رشد و انتشار آن را تشخیص دهد.
این اطلاعات نیاز است تا به انتخاب بهترین درمان کمک کند. زمانی که پزشکان تصمیم می گیرند در کجا و چگونه یک بیوپسی انجام دهند، با دقت مکان تومور و رگ های خونی اطراف آن را بررسی می کنند. اغلب، بیوپسی ها در مطب پزشک انجام می شوند و داروهایی برای بی حسی محل استفاده می شود.
اگر تومور در جایی است که دسترسی به آن دشوار است یا ممکن است خونریزی زیادی به دنبال داشته باشد، بیوپسی در اتاق عمل انجام خواهد شد. انواع زیادی از بیوپسی ها می توانند برای سرطان سینوس پارانازال استفاده شوند.
بیوپسی آسپیراسیون سوزنی ظریف (FNA):
در این نوع بیوپسی، پزشک یک سوزن نازک، درست در یک تومور یا غدد لنفاوی قرار می دهد تا سلول ها یا چند قطره از مایع آن را خارج کند. ممکن است پزشک این کار را ۲ یا ۳ بار تکرار کند تا چند نمونه بگیرد سپس سلول ها را زیر میکروسکوپ بررسی می کند تا ببیند که آیا شبیه سرطان هستند. بیوپسی FNA اغلب برای بیمارانی با غدد لنفاوی متورم در گردن استفاده می شود. در این بیماران، بیوپسی FNA نشان می دهد که تورم گره لنفاوی به دلیل سرطان است یا واکنشی به یک عفونت است.
تشخیص بیماری های سینوسی با بیوپسی های انسیالیزه و اکسینال:
این انواع بیوپسی با یک جراحی جزئی، بیشتر تومور را خارج می کنند و رایج ترین نوع بیوپسی ها برای استفاده در بینی و تومورهای سینوسی پارانازال هستند. بیوپسی تومور های موجود در بینی ممکن است با استفاده از ابزارهای مخصوصی که درون بینی قرار داده می شوند انجام شود. بیوپسی تومورهایی که در عمق جمجمه قرار دارند ممکن است به فرایند های پیچیده تری نیاز داشته باشد. برای یک بیوپسی انسیالیزه، جراح قسمت کوچکی از تومور را برش می زند. برای یک بیوپسی اکسینال، کل تومور خارج می شود. در هر دو مورد، نمونه بیوپسی برای آزمایش کردن به آزمایشگاه فرستاده می شود.

0  |  دکتر سلام  |  بازدید: 999نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:


دکتر عباس قنبریان

دکتر عباس قنبریان

متخصص گوش حلق و بینی

021-88140985

دکتر محمد بهادرمنش

دکتر محمد بهادرمنش

متخصص گوش و حلق و بینی

0910-7011070

دکتر بهزاد عابدین

دکتر بهزاد عابدین

متخصص گوش و حلق و بینی

021-26601967

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

متخصص گوش و حلق و بینی

021-22793025

دکتر محسن نراقی

دکتر محسن نراقی

متخصص گوش و حلق و بینی

021-88881376

دکتر سروش پیام یار

دکتر سروش پیام یار

متخصص گوش و حلق و بینی

021-22580759

دکتر سعید الله نوحی

دکتر سعید الله نوحی

فوق تخصص گوش

021-88719848

دکتر عباس غفاری

دکتر عباس غفاری

متخصص گوش و حلق و بینی

021-88140985

دکتر علی ابراهیمی

دکتر علی ابراهیمی

متخصص گوش و حلق و بینی

021-88622443

دکتر رضا فرسا

دکتر رضا فرسا

متخصص گوش و حلق و بینی

021-22541509

کلینیک راشا

کلینیک راشا


گوش و حلق و بینی

کلینیک میرداماد

کلینیک میرداماد


کلینیک گوش و حلق و بینی

پلی کلینیک شبانه روزی ساج

پلی کلینیک شبانه روزی ساج


گوش و حلق و بینی

شبکه های اجتماعی کلینیک:


تلگرام کلینیک دکتر مروستی
آپارات کلینیک دکتر مروستی
اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی

رسالت ما

کلینیک فوق تخصصی گوش و حلق و بینی دکتر مروستی به پاس نکوداشت پدر بزرگم دکتر غلامحسین علیم مروستی استاد جراحی گوش و حلق و بینی دانشگاه تهران و بنیان گذار جراحی های نوین در این رشته و برای استمرار راه آن استاد بزرگوار و پدر عزیزم دکتر رضا علیم مروستی برای خدمت رسانی هر چه بهتر به هم میهنان شریفم پایه گذاری و در حال احداث می باشد.
این مرکز با امکانات جراحی های محدود در امر گوش و حلق و بینی و ‌همچنین سایر جراحی های محدود پلاستیک و انواع جراحی های محدود عمومی به همراه کلینیک پوست و مو، زیبایی در خدمت مراجعین محترم خواهد بود و با تکیه بر سابقه کهن در امر درمان همراه شما هموطنان گرامی در مسیر سلامتی خواهد بود. دکتر غلامحسین علیم مروستی
۹۶/۰۴/۰۵           

تلفن:
021-26230000
ایمیل:
info@marvasticlinic.com
آدرس:
مقدس اردبیلی، خیابان الف، چنگیزی، پ2
لیست بیمه ها:
به زودی منتشر می شودروابط عمومی:
0910-2167366
روابط عمومی:
0910-2167366
تعیین وقت قبلی:
0910-3345948
تعیین وقت قبلی:
0910-3345948

  © Copyright 2022 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional