کلینیک دکتر مروستی
نسخه فارسی کلینیک مروستی نسخه انگلیسی کلینیک مروستی نسخه عربی کلینیک مروستی
    
کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
×
کلینیک دکتر مروستی


پیوند لثه:


در مواردی که چه به دلیل مکانیکال چه فیزیولوژیک، لثه ها از مکان خود که در واقع حد فاصل بین تاج و ریشه دندان است، حرکت می کنند و دچار تحلیل می شوند که در این زمان  بخشی از ریشه دندان نمایان می گردد، روش های پیوند لثه مورد استفاده قرار می گیرد.
نوع پیوند لثه براساس نیاز منطقه تحلیل رفته انتخاب می شود. اصولا دیواره لثه ای دندان ها از دو نوع لثه تشکیل شده است، لثه ای که متمایل به سطح دندان است که به آن لثه چسبنده یا اتچد جینجیوا گفته می شود. این لثه از لایه اپیتلیالی تشکیل شده که دارای ضخامت و مقاومت کافی در مقابل فشارهای جویدن است.
به دنبال این  لثه، از سطح مقطعی به نام موکو جینجیوال لاین یا خط مرزی بین لثه چسبنده یا اتچد جینجیوا و لثه آزاد یا فری جینجیوا، لثه ای است که در آن عروق فراوان وجود دارد، این لثه، لثه چسبنده ای نیست، لثه متحرکی است که به مخاط نرم داخل دهان متصل می شود.
وقتی لثه چسبنده و یا اتچد جینجیوا، نیاز است در محلی کنار دندان قرار بگیرد و دندان از لحاظ محافظت ریشه مشکل کمبود لثه چسبنده یا اتچد دارد، باید قسمتی از لثه خود شخص که در سطح، دارای اپیتلیوم لازم  است و این لایه سطحی معمولا دارای  کراتین نسبتا بالایی است تا بتواند ضخامت و مقاومت داشته باشد در مقابل کلیه محرک های داخل دهان مثل، تغییرات دما، داغی و سردی، فشار آبجکت ها یا قطعه های تیز و یا سخت بین غذا و… در این جور موارد برای پیوند لثه از لایه کاملا سطحی لثه شخص برداشت شده و به مکان مورد نیاز پیوند داده می شود.
این ضخامت تقریبا بین یک و نیم تا دو میلیمتر است و محل دهنده پیوند خیلی زود ظرف یک هفته ترمیم خواهد شد. بهترین محل دهنده پیوندهای لثه سطح سقف دهان  است، که در آن مکان مقدار لثه موجود چسبنده به اندازه کافی ضخامت و استقامت دارد و محل ترمیم خیلی سرعت بیشتری نسبت به مکان های دیگر دهان دارد.
البته پیوندها را از محل های انتهایی فک هم می توان برداشت کرد، اما در آن مکان ها به علت قوس استخوانی و تغییراتی که وجود دارد، بافت دهنده، بافت ایده الی نیست. اصولا پیوندهای لثه از بافت چسبنده یا مخاط اپیتلیالی، ظرف دوازده روز اول، پیوند کامل به محیط پیدا می کند و در صورتیکه در طی این 12 روز اول جذب اولیه و تغذیه لازم از اطراف و خونرسانی را دریافت کند، ظرف سه هفته بعد از آن تقریبا آماده استفاده می شود.

0  |  دکتر سلام  |  بازدید: 536نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:


دکتر مصطفی صولتی

دکتر مصطفی صولتی

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت

021-77736804

دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی

ایمپلنتولوژیست

021-88300177

دکتر وحید عارفی

دکتر وحید عارفی

جراح و متخصص بیماری های لثه

021-22894247

دکتر میلاد افشار قاسملو

دکتر میلاد افشار قاسملو

جراح دندانپزشک

021-26140134

دکتر رضا افتخار آشتیانی

دکتر رضا افتخار آشتیانی

متخصص پروتز و زیبایی

021-88065656

دکتر الهام حاتم زاده

دکتر الهام حاتم زاده

متخصص دندانپزشکی کودکان

021-22250678

دکتر محمد علی فیاض‌ مهر

دکتر محمد علی فیاض‌ مهر

فلوشیپ ایمپلنت

021-44010079

دکتر زهره سادات نوروز زاده

دکتر زهره سادات نوروز زاده

جراح دندانپزشک

021-88583040

دکتر علی بخشنده فر

دکتر علی بخشنده فر

متخصص جراحی دهان و فک

021-77729100

دکتر طاهره معصوم

دکتر طاهره معصوم

دندانپزشک کودکان

021-22785752

دندانپزشکی آراد

دندانپزشکی آراد


جراح دندانپزشک - فلوشیپ ایمپلنت

کلینیک دندانپزشکی فروردین

کلینیک دندانپزشکی فروردین


خدمات دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی دروس

کلینیک دندانپزشکی دروس


کلیه خدمات دندانپزشکی

کلینیک ماهرو

کلینیک ماهرو


کلینیک دندانپزشکی

شبکه های اجتماعی کلینیک:


تلگرام کلینیک دکتر مروستی
آپارات کلینیک دکتر مروستی
اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی

رسالت ما

کلینیک فوق تخصصی گوش و حلق و بینی دکتر مروستی به پاس نکوداشت پدر بزرگم دکتر غلامحسین علیم مروستی استاد جراحی گوش و حلق و بینی دانشگاه تهران و بنیان گذار جراحی های نوین در این رشته و برای استمرار راه آن استاد بزرگوار و پدر عزیزم دکتر رضا علیم مروستی برای خدمت رسانی هر چه بهتر به هم میهنان شریفم پایه گذاری و در حال احداث می باشد.
این مرکز با امکانات جراحی های محدود در امر گوش و حلق و بینی و ‌همچنین سایر جراحی های محدود پلاستیک و انواع جراحی های محدود عمومی به همراه کلینیک پوست و مو، زیبایی در خدمت مراجعین محترم خواهد بود و با تکیه بر سابقه کهن در امر درمان همراه شما هموطنان گرامی در مسیر سلامتی خواهد بود. دکتر غلامحسین علیم مروستی
۹۶/۰۴/۰۵           

تلفن:
021-26230000
ایمیل:
info@marvasticlinic.com
آدرس:
مقدس اردبیلی، خیابان الف، چنگیزی، پ2
لیست بیمه ها:
به زودی منتشر می شودروابط عمومی:
0910-2167366
روابط عمومی:
0910-2167366
تعیین وقت قبلی:
0910-3345948
تعیین وقت قبلی:
0910-3345948

  © Copyright 2022 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional