کلینیک دکتر مروستی
نسخه فارسی کلینیک مروستی نسخه انگلیسی کلینیک مروستی نسخه عربی کلینیک مروستی
    
کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
×
کلینیک دکتر مروستی


کامپوزیت دندان:


در حال حاضر علم دندانپزشکی مانند رشته‌های دیگر پزشکی تحولات بسیاری پیدا کرده به‌طوری‌که می‌توان دندان‌های آسیب‌دیده و بدرنگ را به‌راحتی اصلاح کرد. کامپوزیت یکی از این روش‌ها است که ما در این مطلب به بررسی و معرفی آن خواهیم پرداخت. لازم است بدانید تا همین چند مدت پیش که هنوز فناوری استفاده از این روش برای دندان‌ها معرفی نشده بود، مشکلات جابه‌جایی دندان حتی در جزئی‌ترین حالت باید توسط ارتودنسی برطرف می‌شد، اما اکنون به لطف این قابلیت می‌توان حتی به‌هم‌ریختگی‌های بدتر و یا بد‌رنگی‌ها را به این ترتیب برطرف نمود.
ونیر کامپوزیت دندان چیست؟
پیش از آن‌که به این روش اصلاح دندان بپردازیم، لازم است اشاره‌ای به چیستی لمینت کرده و سپس چگونگی انجام آن را با شما در میان بگذاریم. همان‌طور که می‌دانید، به مواد و تجهیزاتی که بتوان روی یک چیز را با آن پوشاند و زیبایی و استحکام بیشتری به آن بخشید، لمینت گفته می‌شود، درمورد دندان هم همین‌طور است؛ زیرا با قرار دادن یک لایه از ونیر کامپوزیت یا سرامیک می‌توان ظاهر زیباتر و البته محکم‌‎تری به دندان‌ها بخشید.
لمینت دندان به دو نوع لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی تقسیم می‌شود که موضوع مورد بحث ما در این مطلب، نوع دوم آن است.
بد نیست تفاوت میان این دو روش را برای شما ذکر کنیم؛ درواقع در روش استفاده از لمینت سرامیکی، لمینت‌ها در لابراتوار ساخته می‌شوند که کیفیت ساخت آن‌ها بستگی به هنر دندان‌ساز دارد و در لمینت کامپوزیتی، پزشک با استفاده از موادی مخصوص( همان موادی که برای پر کردن دندان استفاده می‌شود) به نام کامپوزیت که روی دندان‌ها می‌گذارد، به آن فرم و شکل زیبایی می‌بخشد که زیباتر شدن دندا‎ن‌ها و طبیعی بودن انجام آن، به تبحر و هنر پزشک شما بستگی دارد؛ زیرا دندانپزشکی که ماهر باشد، می‌تواند مانند یک مجسمه‌ساز حرفه‌ای به‌گونه‌ای مواد را روی دندان شما شکل دهد که دندان اصلاح شده از نظر رنگ و ساخت، تفاوتی با دیگر دندان‌های شما نداشته باشد.
لازم به ذکر است که دندانپزشک پس از این مرحله، با استفاده از دستگاه لایت کیور به آن نور تابانده که این نور به سخت و محکم شدن آن‌ها کمک کرده و به فرم گرفتن شکل نهایی کامپوزیت دندان کمک می‌کند. نکته مهم این است که در استفاده از روش درمان ونیر کامپوزیت دندان، کمترین میزان تراش روی دندان‌های فرد اعمال شده و تنها در طی مدت چند ساعت می‌توان دندان‌ها را زیبا و مرتب کرد.

0  |  دکتر سلام  |  بازدید: 551نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:


دکتر مصطفی صولتی

دکتر مصطفی صولتی

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت

021-77736804

دکتر رضا افتخار آشتیانی

دکتر رضا افتخار آشتیانی

متخصص پروتز و زیبایی

021-88065656

دکتر ژاله باقری

دکتر ژاله باقری

دندانپزشک عمومی

021-44033679

دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی

ایمپلنتولوژیست

021-88300177

دکتر الهام حاتم زاده

دکتر الهام حاتم زاده

متخصص دندانپزشکی کودکان

021-22250678

دکتر موفق فولادگر

دکتر موفق فولادگر

دندانپزشک زیبایی

021-22089003

دکتر رضا نادری

دکتر رضا نادری

جراح دندانپزشک

021-44041266

دکتر طاهره معصوم

دکتر طاهره معصوم

دندانپزشک کودکان

021-22785752

دکتر زهره سادات نوروز زاده

دکتر زهره سادات نوروز زاده

جراح دندانپزشک

021-88583040

دکتر علی بخشنده فر

دکتر علی بخشنده فر

متخصص جراحی دهان و فک

021-77729100

کلینیک دندانپزشکی دروس

کلینیک دندانپزشکی دروس


کلیه خدمات دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی فروردین

کلینیک دندانپزشکی فروردین


خدمات دندانپزشکی

کلینیک ماهرو

کلینیک ماهرو


کلینیک دندانپزشکی

دندانپزشکی آراد

دندانپزشکی آراد


جراح دندانپزشک - فلوشیپ ایمپلنت

شبکه های اجتماعی کلینیک:


تلگرام کلینیک دکتر مروستی
آپارات کلینیک دکتر مروستی
اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی

رسالت ما

کلینیک فوق تخصصی گوش و حلق و بینی دکتر مروستی به پاس نکوداشت پدر بزرگم دکتر غلامحسین علیم مروستی استاد جراحی گوش و حلق و بینی دانشگاه تهران و بنیان گذار جراحی های نوین در این رشته و برای استمرار راه آن استاد بزرگوار و پدر عزیزم دکتر رضا علیم مروستی برای خدمت رسانی هر چه بهتر به هم میهنان شریفم پایه گذاری و در حال احداث می باشد.
این مرکز با امکانات جراحی های محدود در امر گوش و حلق و بینی و ‌همچنین سایر جراحی های محدود پلاستیک و انواع جراحی های محدود عمومی به همراه کلینیک پوست و مو، زیبایی در خدمت مراجعین محترم خواهد بود و با تکیه بر سابقه کهن در امر درمان همراه شما هموطنان گرامی در مسیر سلامتی خواهد بود. دکتر غلامحسین علیم مروستی
۹۶/۰۴/۰۵           

تلفن:
021-26230000
ایمیل:
info@marvasticlinic.com
آدرس:
مقدس اردبیلی، خیابان الف، چنگیزی، پ2
لیست بیمه ها:
به زودی منتشر می شودروابط عمومی:
0910-2167366
روابط عمومی:
0910-2167366
تعیین وقت قبلی:
0910-3345948
تعیین وقت قبلی:
0910-3345948

  © Copyright 2022 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional